Гриб зимує в рослинних рештках і по весні вражає квітконіжку, пелюстки, чашолистки і ягоди полуниці. Захворювання вважається найбільш небезпечним при затяжній похмурій погоді і тривалих дощах, особливо в період цвітіння рослини і збиранні ягід.
Найбільше піддаються хворобам загущені посадки суниці, які розміщені на погано провітрюваних, низьких місцях. М’якоть плоду швидко буріє і загниває, ягода стає «гумовою» і неїстівною. На повністю згнилій полуниці утворюються мікроскопічні пори і конідії, які розносяться вітром на великі відстані, осідають на здорових рослинах, викликаючи масовий розвиток захворювання.
ПІШЛА ГЕТЬ, СІРА ГНИЛЬ!
Щоб сіра гниль не завелася на полуничних плантаціях, слід вжити ряд профілактичних заходів під час вирощування та збирання врожаю:
1. Виберіть під полуницю ділянку, яка добре провітрюється і освітлюється. Навесні, коли розмерзнеться земля, грядку ретельно очистіть від рослинних залишків, видаліть сухе листя і бур’ян.
2. В період утворення ягід замульчуйте міжряддя суцільним шаром чистої різаної соломи, свіжої тирси або хвоєю, щоб ягоди полуниці не дотикалися до землі.
З .Під кущики можна поставити підпори з дроту або підкласти під квітконоси агроволокно.
4. Стримує поширення сірої гнилі на полуниці запилення вологих кущів і ґрунту просіяною деревною золою. На 15 кв. м площі вам знадобиться 1 кг золи.
5. Посадіть в полуничних міжряддях часник — у ньому містяться фітонциди і ефірні масла, які допоможуть позбутися сірої напасті.
6.При збиранні врожаю ягоди, уражені сірою гниллю, обов’язково зберіть в окрему тару і знищіть.
Важливо
Виберіть для вирощування найбільш стійкі до сірої гнилі сорти полуниці-Дружба, Зеніт, Деснянка, Тентра, Кокінская рання, Рубіновий кулон, Покахонтас, Муто.
Порада
До початку вегетації обприскати посадки садової полуниці 3-4%-ним розчином бордоської рідини, а відразу після збору врожаю — фунгіцидом, наприклад азоценом (20 г на 10 л води).
Цілющі настоянки проти сірої гнилі
З сірою гниллю на полуничних грядках дуже добре бореться настій сухої гірчиці. Змішайте 100 грам порошку з 10 літрами гарячої води, настоюйте протягом 2 діб. Потім розбавте отриману масу водою до пропорції 1:1. Обприскування розчином проводите до появи квітконосів, раз на тиждень.
Також стійкість полуниці до «бархатистого нальоту» підвищують фосфорно-калійні підгодівлі і обробка посадок розчином мікродобрив. Ефективно бореться з «шкідливою сірістю» ще один засіб: 2 грами борної кислоти розчиніть в 10 літрах гарячої води, додайте 5 грам мідного купоросу і 1 чайну ложку 5%-ного йоду. Обробки повторюйте через 10-15 днів.
Немає коментарів:
Дописати коментар