Дари лісу завжди були невід’ємною частиною харчування людини, адже ближче до осені люди спрямовуються в лісові масиви для збору природного врожаю. Одними з найпопулярніших на сьогодні продуктів є консервовані гриби печериці, які входять в багато рецепти гарячих і холодних страв.
Такі консерви в найширшому асортименті представлені на ринку харчової продукції, однак те, що зроблено своїми руками ні з чим не зрівняється.
З грибами людство знайоме вже дуже давно. Ще в гробницях єгипетських правителів були виявлені їхні зображення. Самі ці рослини завжди сприймалися, як щось чарівне, магічне.
В Аравії вони вважалися «дітищами грози», а жителі країни сфінксів і пірамід наділили їх сакральними якостями.
Православні в дні великого посту не представляли свій стіл без поживних грибів. І навіть зараз практично жодне застілля не обходиться без них. Саме тому за довгі роки співіснування людини і грибів пліч-о-пліч було складено безліч способів заготовки цих казкових рослин.
Серед такого різноманіття обробки, найбільшим попитом користуються саме гриби консервовані, рецепт приготування яких ми детально розглянемо щодо кількох найбільш популярних сортів.
1.Консервовані шампіньйони
Інгредієнти
- свіжі печериці — 1,5 кг
- вода очищена — 1,5 л
- сіль — 1,5 ст. л.
- оцет яблучний — 150 мл
- рослинна олія — 3/4 склянки
- цукровий пісок — 1,5 ст. л.
- запашний перець горошком — 7-8 шт.
- лавровий лист — 4-5 шт.
- зерна гірчиці — 0,5 ч. Л.
Приготування консервованих шампіньйонів
Печериці — це один з небагатьох грибів, які мають універсальну сферу застосування в готуванні. Ці красуні частіше інших використовуються в салатах, їх активно додають в супи, піци, спекотне, підливи, запіканки, жульени, рагу і в багато інших страв.
Крім того, приготовані за цим рецептом печериці стануть відмінною самостійної закускою на урочистому заході, так сказати на вилочку в якості закусочки. Наважимося запевнити, що від таких грибочків за вуха не відтягнеш, ну дуже смачні. Отже, приступаємо до кулінарного ліплення.
- Для заготівлі краще вибрати невеликі Ціленькі грибочки. Ми їх ретельно промиваємо під проточною водою, знімаючи плівочки.
- Тепер приступаємо до готування самого маринаду. Справа це абсолютно не складне. Беремо каструльку і заливаємо в неї холодну воду. Туди ж засипаємо сіль і цукор, кидаємо лавр і перець з гірчицею, заливаємо оцет і соняшникову олію, і ставимо на вогонь.
- Коли розсіл почне закипати, печериці відправляємо в нього варитися на малому вогні на 35-40 хвилин. Не варто так дивуватися, 40 хвилин і не менше, повірте, грибочки будуть неймовірно смачними і пружними.
- Через зазначений час розкладаємо гриби *в стерилізовані банки, заливаємо до горлечка окропом маринаду (лавр, перчики і гірчицю теж можна в банки злити, це буде навіть краще) і закочує кришками.
- Однак, якщо несила, то можна почекати поки маринад з печерицями охолоне, залиште їх прямо в запашної солоній воді в холодильнику на 24 години і назавтра можете задушевно посмакувати.
Варто зауважити, що в рецепті оцет заливається в воду на самому початку, хоча найчастіше в багатьох рецептах його додають за пару хвилин до закінчення приготування розсолу. Наш спосіб саме такий, він перевірений роками, гриби виходять дивовижними і без їдкого оцтового запаху і присмаку.
З 1,5 кг печериць виходить три літрові баночки консервованих грибочків, і повірте і перевірте, це у багато разів дешевше і смачніше покупної продукції.
Якщо вирішите подати печериці на стіл під гаряченького картопельку в якості самостійної закуски, то додавши трохи часничку і окропивши пахучою соняшниковою олією ви не залишите байдужих їдців і вразитеся, як зі швидкістю світла вони зникають з тарілки.
2.Опеньки консервовані
Опеньки — це, напевно, найлегші в збиранні грибочки. Щоб зібрати цілий кошик часом і в ліс-то ходити не варто. Якщо на вашій ділянці мається пеньок, але в один прекрасний день на ньому можна буде виявити ціле «сімейство» цих милих ласощів. Опеньки в маринаді — це просто верх переваги. Тому охочим ласувати взимку найсмачніше грибними консервами варто взяти на замітку цей рецепт.
Інгредієнти
- дрібні опеньки — 0,5 кг;
- вода — 1 л;
- перчик запашний — 8 шт .;
- часник — 2-3 зубчики;
- лавровий лист — 2 шт .;
- оцет столовий 9% — 2 ст.л .;
- сіль -2 ст.л .;
- цукровий пісок — 1 ст.л.
Приготування консервованих опеньків
Для початку гриби слід перебрати, зняти плівочки під капелюшками, промити і замочити на 10 хвилин у прохолодній воді з невеликим додаванням солі і лимонної кислоти. Завдяки такій підготовчій витримці грибочки не потемніють в процесі термічної обробки.
Через відведений час опеньки витягаємо з води, обсушуємо і викладаємо в каструлю. Гриби заливаємо холодною водою і ставимо на вогонь. Після закипання варимо їх хвилин 10-15. Після цього, гриби відкидаємо на друшляк, а воду зливаємо. Потім проводимо повторний відвар опеньків. Заливаємо водою, ставимо на вогонь, і після закипання стежимо, коли гриби почнуть опускатися на дно. Як тільки це сталося, вимикаємо конфорку і приступаємо до готування маринаду.
У чисту каструльку заливаємо літр води, засипаємо сіль і цукор, додаємо всі спеції, за винятком оцту, а часник шинкуємо пластинками. Ставимо посуд на вогонь і варимо після закипання 10 хвилин. За хвилину до вимкнення влийте в маринад оцет. В цей час грибами заповнюємо стерильні банки «по плечі», і заливаємо гарячим розсолом. Після цього тару слід відразу закатати чистими кришками. Укутавши в тепло, залишаємо наші заготовки з опеньків остигати. Після чого визначаємо їх на зберігання в льох, підвал або в будь-яке інше прохолодне місце.
Морозним зимовим вечором як приємно поласувати смаженою картопелькою з опеньками!
3.Консервовані гливи
Гливи напрочуд не вибагливі гриби, саме тому їх найчастіше вибирають для виробництва. Вони відмінно ростуть на природі і в штучних умовах, даючи відмінні врожаї.
Ці руді грибочки так смачні в салатах, а також в якості закуски, саме тому в зимових заготовках їм слід відвести почесне місце. Для мариновки глив добре підійде цей спосіб.
Інгредієнти
- гливи -1 кг;
- вода — 2,5 л
- сіль — 3 ст.л .;
- цукровий пісок -3 ст.л .;
- оцет 9% — 5 ст.л .;
- олія соняшникова — 5-6 ст.л .;
- лавровий лист — 2шт .;
- часник — 5 зубчиків;
- чорний перець горошком — 10 шт .;
- запашний перець -5 шт .;
- гвоздика -3 шт .;
- біла гірчиця — 0,5 ч.л.
Приготування консервованих глив
Гливи промити, залити водою і поставити на вогонь. Коли грибочки почнуть горнутися до дна посуду, плиту можна вимкнути, а воду злити. У чисту каструлю заливаємо холодну воду в заявленому обсязі і закидаємо туди всі інгредієнти (часник дрібно нарізаємо дольками), крім соняшникової олії і зварених грибів. Ставимо на вогонь нашу напівзаготовку під маринад, чекаємо, поки вона закипить, знімаємо пінку, закидаємо туди гриби і варимо все це п’ять хвилин.
Перед самим закінченням варіння заливаємо в маринад масло, даємо ще трохи покипіти і вимикаємо.
У готові баночки викладаємо гриби і заливаємо маринадом. За бажанням можна тару запечатати до зими, а також грибочки готові до вживання відразу після охолодження. Гливи, приготовлені таким способом, виходять дивно апетитними. Подавати їх можна з дрібно нарубаного зеленню кропу і пропущеним через прес часничком.
Крім того ці консервовані гриби, а також шампіньйони і опеньки відмінно підійдуть в салат із зеленим горошком, квасолею і ріпчастою цибулею. А познайомившись з усіма рецептами кухарчука, ви зможете вибрати і більш цікаві страви з грибами.
Немає коментарів:
Дописати коментар