З появою перших бруньок на деревах розпочався сезон алергiї. Симптоми в алергiкiв часто нагадують застуду - нежить, подразнення горла, почервонiння очей, якi сльозяться. Так органiзм людей реагує на бруньки i цвiтiння трав.
Як полегшити собi життя, коли в тебе алергiя? Про це говоримо з Анiзiєю Бандрiвською, лiкарем-алергологом, членом Асоцiацiї алергологiв України.
Цього року весна прийшла швидко, то й сезон алергiї уже розпочався, -- каже Анiзiя Зiновiївна. - Мова про полiноз -це реакцiя органiзму на пилок, на дерева, луговi трави, бур'яни, якi опилюються три рази. У рiзних регiонах України - рiзнi прояви алергiї. Скажiмо, на заходi не так багато алергенiв, як у степових краях, де росте чимало бур'янiв. До речi, там були навiть випадки смертi алергiкiв вiд вдихання пилку. В алергiкiв, до речi, часто буває сезонна астма -- лише в перiод цвiтiння рослин.
Якими є симптоми полiнозу?
Найчастiше у хворих сльозяться очi, їхнi оболонки сверблять, вiдчувається, наче пiсок в очах, також докучає свербiж у дiлянцi носоглотки. В алергiкiв - дуже сильний нежить, набрякає слизова оболонка носа, їм важко дихати. Через це хворi страшенно виснажуються у перiод цвiтiння дерев, не можуть спати.
Окрiм того, при полiнозi можуть бути негативнi реакцiї шлункового-кишкового тракту, а також бувають розлади сечовидiльної системи. А якщо алергiк курить, то це лише загострює перебiг хвороби. Також дуже небезпечним для них є спалювання людьми минулорiчної трави.
Як поводитися алергiкам у сезон полiнозу?
Потрiбно себе максимально iзолювати вiд тих рослин, на якi алергують. Вiдчиненi вiкна завiшувати вологою марлею, щоб на неї налипав пилок i не потрапляв до кiмнати, носити окуляри вiд сонця, якi захистять очi вiд подразнення. У жодному разi не виїжджати на природу -до лiсу, в поле, де багато алергенiв. Не варто забувати й про розчини для очей та носа, якi захищають оболонки, а також про протиалергiчнi таблетки. Окрiм того, дуже важливо звернутися до алерголога, який чiтко визначить вашi алергени.
Якщо в сiм'ї є алергiки, то не тримайте в домi тварин, не використовуйте агресивну побутову хiмiю, дбайте, щоб на стiнах не було плiсняви. Не можна й курити, бо тодi також наражаєте на небезпеку того, хто схильний до алергiї. Не варто тримати вдома багато вазонiв, а також меблiв, щоб не збиралася пилюка.
Як харчуватися алергiкам у час цвiтiння дерев?
Пилок, який ми вдихаємо, вступає в реакцiю i з продуктами харчування, якi ми вживаємо. Тому не можна їсти меду, примiром. Тим, хто реагує на злаковi рослини, краще обмежити себе у вживаннi злакiв на перiод алергiї. А той, хто знає, що реагує на цвiтiння плодових дерев, у сезон алергiї вiдмовляється вiд яблук, груш, персикiв.
Немає коментарів:
Дописати коментар