Кукурудза консервована в домашніх умовах


Досвідчені кулінари навіть не зупиняються біля прилавків з продукцією виробників продуктів харчування — вони знають справжню ціну цих товарів. Практично будь-який продукт можна приготувати в домашніх умовах, тому рецепти консервованої кукурудзи вас неодмінно зацікавлять.


Салати з цими жовто-помаранчевими соковитими зернами користуються неймовірною популярністю в нашому меню — як у будні, так і в свята.


Консервована кукурудза відрізняється універсальною сполучуваністю з овочами свіжими і вареними, м’ясом, морепродуктами і рибою, і навіть фруктами. Її можна використовувати як салатного інгредієнта, як смачний гарнір і для прикрашання страв. Тому мати в своїх засіках достатній запас кукурудзи, консервованої в домашніх умовах, буде практичним рішенням.

Також хочеться відзначити, що калорійність консервованої кукурудзи становить всього 118 калорій на 100 г зерен. Цей факт дозволяє вживати її в їжу без побоювань набрати зайві кілограми. Кукурудза зовсім не втрачає своїх цінних властивостей у процесі тривалої термічної обробки, поліпшує обмін речовин, допомагає долати стреси і дає енергію. Тому скільки калорій в консервованої кукурудзи — не так вже й важливо, якщо дієтологи часто включають її в раціон для схуднення.


Рецепти консервованої кукурудзи — прості і дуже легкі в реалізації. Результат — завжди чудовий! Один раз спробувавши консервувати улюблений продукт вдома і ви вже не станете купувати консерви в магазині. Дуже відчувається різниця і в смаку і безпеки. Давайте вибирати рецепт!

Рецепт консервованої кукурудзи з лимонною кислотою

Інгредієнти

  • кукурудзяні качани — скільки є

Маринад на пів-літрову банку:

  • цукор — 1 ст. л.
  • сіль — половина ч. л.
  • лимонна кислота — третина ч. л.


Приготування консервованої кукурудзи з лимонною кислотою

Качани відварюємо в підсоленій (1 ст. л. на 10 л води) воді 40-50 хвилин. Виймаємо їх і залишаємо остигати. Кукурудзяний відвар залишаємо для заливки.

З остиглих качанів врізаємо зерна і зсипаємо їх в *стерильні банки до «плічок» банки. У кожну банку кладемо 1 ст. л. цукрового піску, половинку ч. ложки кухонної солі і третина ч. л. лимонної кислоти.

Відвар доводимо до кипіння і заливаємо вміст банок киплячим маринадним розчином. Прикриваємо кожну банку прокип’яченої кришкою і ставимо стерилізувати 15-20 хвилин.
Закатуємо кришки за допомогою пристосування для консервування, ставимо банки вниз кришками на рівну поверхню і закутуємо чимось теплим для пастеризації. Остиглі консерви переносимо в місце зберігання.

 Рецепт консервованої кукурудзи з оцтом


  • кукурудзяні качани — скільки є
  • склад 1 л маринаду:
  • кухонна сіль — 1 ст. л. з гіркою
  • цукор — 1 ст. л. без гірочки
  • оцет 9 % (на 1 банку 0,5 л) — 2 ч. л.


Приготування консервованої кукурудзи з оцтом

Качани опускаємо в киплячу воду на 5 хвилин (бланшируємо), виймаємо і охолоджуємо під струменем холодної води — так ми збережемо її насичений колір.

Ножем зрізаємо зерна з качана, намагаючись зберегти їх цілісність. Засипаємо зерна в стерильну скляну тару, залишаючи вільний простір приблизно 1 см до країв. Заливаємо окропом, прикриваємо кришкою і чекаємо 5 хвилин.

Окремо готуємо маринад на основі солі і цукру (не додаємо оцет) і доводимо його до кипіння.
Зливаємо воду з банок із зернами кукурудзи, в кожну вливаємо по 2 ч. л. оцту і заливаємо киплячим маринадом до самого горлечка.

Стерилізуємо протягом 15 хвилин, але можна і пропустити цей етап, просто загорнувши банки (вниз кришкою) теплим пледом для пастеризації. Після охолодження переносимо нашу смакоту в місце зберігання.

Рецепт консервованої кукурудзи з овочами

  • кукурудзяні качани — скільки є
  • морква
  • кабачки
  • перець болгарський червоний
  • сіль
  • цукор
  • яблучний оцет
  • петрушка
  • кріп

Приготування консервованої кукурудзи з овочами



Проварюємо кукурудзяні качани у воді (бажано відфільтрованій) протягом 20 хвилин. Відвар не зливаємо — ми будемо його використовувати для маринаду.

Від колишніх качанів відокремлюємо зерна і зсипаємо їх в об’ємну ємність.

Морква, солодкий червоний перець і кабачки нарізаємо маленькими кубиками, порівнянними за розміром з кукурудзяними зернами. Відправляємо в ємність до наших жовтих зерен і перемішуємо. Отримуємо дуже «веселий» асорті. Пропорції ви вибирайте самі: або рівну кількість компонентів, або частина кукурудзи і півчастини овочів.

На дно кожної пів-літрової банки кладемо гілочку кропу і гілочку петрушки, наповнюємо їх отриманим асорті по «плечики».

Готуємо маринад: у 1,5 л відвару, в якому ми варили кукурузку, всипаємо 1,5 ст. л. солі і 2 ст. л. цукру. Доводимо маринад до активного кипіння і додаємо в маринад 2 ст. л. яблучного оцту, знову чекаємо закипання.

Заливаємо наш овочеве асорті в банках киплячим маринадом до країв, накриваємо кришками і пастеризуем при температурному режимі 85-90 градусів 40 хвилин. Дивовижне консервоване диво у нас вийшло!

Секрети консервованої кукурудзи в домашніх умовах

  1. Для однієї півлітрової банки консервованої кукурудзи потрібно приблизно 5 качанів.
  2. Кукурудза — культура примхлива! Консервуватися не любить! Це пов’язано з повною відсутністю в ній кислот.
  3. У ній є багато цукру і крохмалю, а натуральних консервантів — мінімальна кількість. Тому її обов’язково потрібно закладати в якісно простерилізовані банки, накривати стерильними кришками, стерилізувати у воді і під теплим пледом. Тоді консерви не вибухнуть!
  4. Пропорції солі і цукру можна змінити під ваш смак — якщо якісно простерилізуєте консервацію, то вона вас не підведе!
Кукурудза консервована, рецепти якої ми докладно розглянули, виходить смачною, соковитою і абсолютно безпечною для здоров’я. Маючи достатній запас власного виробництва, ваше меню буде блищати незвичайними салатами і гарним сонячним декором!

Приємного апетиту!

Немає коментарів:

Дописати коментар